Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
Istoria necunoscută
Istoria necunoscută
Viitorul patrimoniului cultural este dezbătut în cadrul emisiunii "Istoria necunoscută" de la TVR 3, în fiecare duminică de la ora 11.00.

Emisiunea prezintă situaţii, studii de caz, locuri, evenimente, momente din istoria naţională şi europeană, monumente unice.

Emisiunea îşi propune pe lângă acoperirea petelor albe din sfera emisiunilor de profil, problematizarea, aducerea în prim-plan a unor aspecte mai puţin cunoscute ale istoriei naţionale şi universale, punerea în valoare a unor spaţii mai puţin cunoscute, dar cu o încărcatură culturală remarcabilă, evidenţierea valorosului patrimoniu cultural naţional şi universal (Sighişoara medievală, Bisericile din Maramureş, biserici greceşti etc.).

  • 07:00
    SIMULCAST TVR 3
  • 08:00
    SIMULCAST TVR 3
  • 08:55
    SIMULCAST TVR 3
  • 09:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 09:10
    Origo
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Szombatfalvi Katalin
  • 09:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 10:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 11:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 11:10
    LiterAniversara
    *scriitori consacrati Producator: Petronela Moraru
  • 11:15
    Tableta de sănătate
    Producator: Claudia Zatreanu
  • 11:45
    Vieti daruite
    Producator: Ioan Ceausescu
  • 12:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 12:55
    Caleidoscop
  • 13:00
    ARHIVA locala
    *Cap de Afis / Satul meu / Agentia de voiaj Producători: Petronela Moraru, Coralia Matea, Iulia Vizi
  • 14:30
    CARTI DE VIZITA
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Csatlos Karoly
  • 15:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 16:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 16:10
    Portret
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Kulcsar Andrea
  • 16:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 17:00
    Cappuccino
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Gombos-Szentannai Emoke
  • 17:30
    Jurnal Regional in lb.maghiara
    Sport*Meteo Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 17:55
    Revista presei vechi
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Rakoczi levente
  • 18:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 18:10
    LiterAniversara
    *scriitori consacrati Producator: Petronela Moraru
  • 18:15
    Justitia pe intelesul tuturor
    Producator: Ioan Ceausescu
  • 18:45
    CAP DE AFIS
    Producator: Petronela Moraru
  • 19:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 19:55
    Caleidoscop
  • 20:00
    Telejurnal
    (simulcast TVR1) *Sport Prezintă Radu Andrei Tudor Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
  • 21:00
    ARHIVA locala
    *Cuvantul care zideste / Tableta de sanatate / Din zestrea Ardealului / Cantec si Poveste
  • 22:00
    Simulcast TVR International
  • 01:00
    Simulcast TVR International
  • 02:00
    Simulcast TVR International
  • 03:30
    Simulcast TVR International
  • 04:30
    Simulcast TVR International