Satul meu
Satul meu
„Satul meu” vă invită la o redescoperire a satului românesc autentic, a lucrurilor bune şi rele din agricultura noastră, a oamenilor de la ţară cu problemele lor reale.

Sat al meu ce porţi în nume sunetele lacrimei… scria Lucian Blaga despre satul său, cu aproape un secol în urmă... Satul ăsta al meu, uitat de lume, asta-i România mea!, spunea un ţăran din Apuseni.

Emisiunea Satul meu nu caută definiţii elevate şi nu face poezie. Vă propune o călătorie reală, în satul tău, în satul nostru, acolo unde s-a născut veşnicia, dar şi durerea românului.

Sâmbătă și duminică, de la ora 7.00.

Satul meu
  • 13:00
    ARHIVA locala
    *Cap de Afis Producători: Petronela Moraru
  • 14:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 15:00
    ARHIVA locala
    *Satul meu / Agentia de voiaj Producători: Coralia Matea, Iulia Vizi
  • 15:30
    CARTI DE VIZITA
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Csatlos Karoly
  • 16:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 16:10
    Stil verde
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Agyagasi Levente
  • 16:30
    Legatura la Bruxelles
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Giliga Sandor
  • 16:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 17:00
    O carte pe saptamana
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Giliga Sandor
  • 17:10
    Urechi de magarus
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Csatlos Karoly
  • 17:30
    Jurnal Regional in lb.maghiara
    Sport*Meteo Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 17:55
    Revista presei vechi
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Rakoczi levente
  • 18:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu, Angela Precup
  • 18:15
    Reporter special / Meseriasii
  • 18:45
    Picătura de cultură
    Producator: Petronela Moraru
  • 19:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 19:55
    Caleidoscop
  • 20:00
    Telejurnal
    (simulcast TVR1) *Sport Prezintă Radu Andrei Tudor Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
  • 21:00
    ARHIVA locala
    *Cuvantul care zideste / Tableta de sanatate / Din zestrea Ardealului / Cantec si Poveste
  • 22:00
    Festivalul de Blues Focşani 2019
    *Kyla Brox Producător Sînziana Miloşoiu
  • 23:00
    Spectacolul lumii
    *Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 23:30
    Memoria locului
    * Studioul teritorial Craiova (R din 17 ian)
  • 00:00
    Ghici cine vine la cină?
    * Studioul teritorial Iaşi
  • 01:00
    Telejurnal regional
    * Studioul teritorial Iaşi
  • 01:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 02:00
    Cântec şi poveste
    *Studioul teritorial Timişoara
  • 03:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara
  • 04:00
    Regiunea în obiectiv
    * Studioul teritorial Timişoara
  • 04:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin