Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
Spectacol de muzică uşoară pentru nostalgici, la "Cap de Afiş"
marţi, 28 martie 2017
Vedetele de ieri şi de azi ale muzicii uşoare de la noi vin într-o nouă ediţie "Cap de Afiş" la TVR 3, miercuri, 29 martie, ora 20:00, la TVR Tîrgu-Mureş, joi, 30 martie, ora 19:00 şi pe TVR+.
Cap de afis
Alte legături
Cap de afiş

Ediţia este disponibilă online pe TVR+.

Unii dintre cei mai îndrăgiţi artişti ai muzicii uşoare româneşti au urcat pe scena Palatului Culturii din Tîrgu Mureş.

Dida Drăgan, Adrian Daminescu, Luminiţa Anghel, Sanda Ladoşi şi Florin Apostol au fost primiţi cu căldură de nostalgicii melomani tîrgumureşeni.

Spectacolul îl puteţi urmări într-o nouă ediţie a emisiunii „Cap de afiş”.

(w640) Cap de afi

Şlagăre mai vechi sau mai noi, precum „Când vine seara” (Sanda Ladoşi), „Mi-e frică” (Luminiţa Anghel), „Reaprindeţi candela” (Dida Drăgan) şi „Eu te voi iubi” (Adrian Daminescu), le puteţi reasculta la „Cap de afiş”.

De asemenea, îi puteţi vedea pe Luminiţa Anghel şi Adrian Daminescu interpretând în duet hit-urile internaţionale „Unforgettable” şi „When I Fall in Love”.    

În deschidere: tânăra interpretă tîrgumureşeană Raisa Moscviciov care, la cei 12 ani ai săi, a fost remarcată şi a intrat în finala de popularitate a unei binecunoscute emisiuni de televiziune.

(w640) Raisa

Realizator: Petronela Moraru

***

Emisiunea poate fi urmărită şi în livestreaming pe TVR+, pe tabletă sau mobil.

Descărcați aplicațiile TVR+ pentru IOS și Android!

  • 08:55
    SIMULCAST TVR 3
  • 09:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 09:10
    Origo
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Szombatfalvi Katalin
  • 09:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 10:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 11:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 11:10
    LiterAniversara
    *scriitori consacrati Producator: Petronela Moraru
  • 11:15
    Tableta de sănătate
    Producator: Claudia Zatreanu
  • 11:45
    Vieti daruite
    Producator: Ioan Ceausescu
  • 12:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 12:55
    Caleidoscop
  • 13:00
    ARHIVA locala
    *Cap de Afis / Satul meu / Agentia de voiaj Producători: Petronela Moraru, Coralia Matea, Iulia Vizi
  • 14:30
    CARTI DE VIZITA
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Csatlos Karoly
  • 15:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 16:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 16:10
    Portret
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Kulcsar Andrea
  • 16:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 17:00
    Cappuccino
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Gombos-Szentannai Emoke
  • 17:30
    Jurnal Regional in lb.maghiara
    Sport*Meteo Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 17:55
    Revista presei vechi
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Rakoczi levente
  • 18:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 18:10
    LiterAniversara
    *scriitori consacrati Producator: Petronela Moraru
  • 18:15
    Justitia pe intelesul tuturor
    Producator: Ioan Ceausescu
  • 18:45
    CAP DE AFIS
    Producator: Petronela Moraru
  • 19:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 19:55
    Caleidoscop
  • 20:00
    Telejurnal
    (simulcast TVR1) *Sport Prezintă Radu Andrei Tudor Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
  • 21:00
    ARHIVA locala
    *Cuvantul care zideste / Tableta de sanatate / Din zestrea Ardealului / Cantec si Poveste
  • 22:00
    Simulcast TVR International
  • 01:00
    Simulcast TVR International
  • 02:00
    Simulcast TVR International
  • 03:30
    Simulcast TVR International
  • 04:30
    Simulcast TVR International