Ediția de duminică, 2 iunie, a emisiunii "Spirit și credință" ne-a propus o altă perspectivă: dăruirea de sine - ca iubire autentică, jertfelnică. Ora 18:00, la TVR Târgu Mureș.
Cele mai recente cărți și studii de psihologie care privesc dezvoltarea personală vorbesc despre creșterea stimei de sine din perspectiva mulțumirii de propria persoană. Pe de altă parte, iubirea e văzută uneori ca hrană pentru ego.
.
Părintele profesor doctor Ovidiu Bârsan discută cu preotul Vasile Gherman, paroh la Biserica „Sf. Ioan Botezătorul” din Reghin, despre dăruirea de sine sau jăratecul afectiv.
.
În agitația de zi cu zi, oferă-ți un moment de liniște în fiecare duminică, de la ora 18:00, la TVR Târgu Mureș.
Pace, har și trezvie!
Producător: Petronela Moraru