• 11:15
    Justitia pe intelesul tuturor
    Producator: Ioan Ceausescu
  • 11:45
    CAP DE AFIS
    Producator: Petronela Moraru
  • 12:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 12:55
    Caleidoscop
  • 13:00
    ARHIVA locala
    *Cap de Afis Producători: Petronela Moraru
  • 14:00
    TeleScoala in lb.maghiara
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Fekete Hajnal
  • 15:00
    ARHIVA locala
    *Satul meu / Agentia de voiaj Producători: Coralia Matea, Iulia Vizi
  • 15:30
    CARTI DE VIZITA
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Csatlos Karoly
  • 16:00
    Jurnal Regional in lb.maghiara VO
    Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 16:10
    Stil verde
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Agyagasi Levente
  • 16:30
    Legatura la Bruxelles
    *emisiune in lb.maghiara Producător: Giliga Sandor
  • 16:35
    Punctul de astazi / Pont Ma
  • 17:00
    O carte pe saptamana
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Giliga Sandor
  • 17:10
    Urechi de magarus
    *emisiune in lb.maghiara Producatori: Csatlos Karoly
  • 17:30
    Jurnal Regional in lb.maghiara
    Sport*Meteo Producători: Fekete Hajnal, Kulcsar Andrea, Kos Anna, Szombatfalvi Katalin, Berecki Edit
  • 17:55
    Revista presei vechi
    *emisiune in lb.maghiara Producator: Rakoczi levente
  • 18:00
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu, Angela Precup
  • 18:15
    Reporter special / Meseriasii
  • 18:45
    Picătura de cultură
    Producator: Petronela Moraru
  • 19:45
    Jurnal Regional
    Sport *Meteo Producători: Miron Costin, Claudiu Oros, Simona Boanta, Petronela Moraru, Vasile Braic, Claudia Zatreanu
  • 19:55
    Caleidoscop
  • 20:00
    Telejurnal
    (simulcast TVR1) *Sport Prezintă Radu Andrei Tudor Producători: Cristian Petru, Anamaria Panait
  • 21:00
    ARHIVA locala
    *Cuvantul care zideste / Tableta de sanatate / Din zestrea Ardealului / Cantec si Poveste
  • 22:00
    Festivalul de Blues Focşani 2019
    *Kyla Brox Producător Sînziana Miloşoiu
  • 23:00
    Spectacolul lumii
    *Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 23:30
    Memoria locului
    * Studioul teritorial Craiova (R din 17 ian)
  • 00:00
    Ghici cine vine la cină?
    * Studioul teritorial Iaşi
  • 01:00
    Telejurnal regional
    * Studioul teritorial Iaşi
  • 01:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin
  • 02:00
    Cântec şi poveste
    *Studioul teritorial Timişoara
  • 03:00
    Cap de afiş
    *Studioul teritorial Timişoara
  • 04:00
    Regiunea în obiectiv
    * Studioul teritorial Timişoara
  • 04:55
    Maşina timpului
    * Studioul teritorial Iaşi Producător Dan Trofin